Bursa, Türkiye’ye Rol Model Oluyor

  • TEKNOSAB
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Meclis Başkanı Remzi Topuk ve Yönetim Kurulu Üyeleri Bursa Valisi İzzettin Küçük’e ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu. Vali İzzettin Küçük, Teknoloji Organize Sanayi Bölgesi (TEKNOSAB) Projesi’nin Türkiye ekonomisine büyük değer katacağını belirterek, projenin bir an önce tamamlanması gerektiğini ifade etti.

Heykel Valilik Binası’nda gerçekleştirilen ziyarette Vali Küçük, BTSO heyetini ağırladı. BTSO Başkanı Burkay, ziyarette yaptığı konuşmasında Türkiye’nin üretim üssü konumundaki Bursa’nın Türkiye ihracatında lokomotif görevi üstlendiğini söyledi. BTSO’nun 37 bini aşkın üyesiyle Türkiye’nin en büyük ticaret ve sanayi odası olduğunu dile getiren İbrahim Burkay, Bursa’nın 2023 hedeflerine ulaşmasında kentteki birlik ve beraberliğin büyük önem arz ettiğini vurguladı.

“İŞBİRLİĞİ KÜLTÜRÜ BİZİ GELECEĞE TAŞIYACAK”

Bursa iş dünyasını ileri teknolojili üretime teşvik etmek ve kentin ihracat potansiyelini geliştirmek amacıyla çok önemli projeleri hayata geçirdiklerini vurgulayan İbrahim Burkay, “BTSO olarak 3 yılı aşkın süredir kentteki ticaret ve sanayi hayatına yön veren hamlelerimize devam ediyoruz. Bursa’mızın hedeflerine ulaşmasında kent dinamikleri arasındaki işbirliği kültürü büyük önem taşıyor. Kadim şehir Şanlıurfa’dan Osmanlı’nın ilk başkenti olan Bursa’ya hoşgeldiniz. Sizlerin liderliğinde kentimize değer katan çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.

“BURSA, TÜRKİYE’YE ROL MODEL OLUYOR”

Vali İzzettin Küçük, Bursa’nın ticaret ve sanayi alanındaki potansiyeli ile Türkiye’nin ender şehirlerinden birisi olduğunu kaydetti. Bursa’nın başarılarının Türkiye’ye rol model olduğunu ifade eden Vali Küçük, bu noktada BTSO’nun çalışmalarını yakından takip ettiğini söyledi. İzzettin  Küçük, “Bursa, ülke ekonomisine yön veren bir kent. Kentimizi daha iyi noktalara taşımak amacıyla kent dinamikleriyle birlikte hareket edeceğiz” dedi.

“TEKNOSAB BENİ HEYECANLANDIRIYOR”

Bursa’da kuruluş prosedürü tamamlanan TEKNOSAB Projesi’nin kendisini heyecanlandırdığını vurgulayan İzzettin Küçük, “Türkiye’nin ihracat hedeflerine ulaşmasında yüksek teknolojinin önemli bir yeri var. Bu noktada TEKNOSAB, Türkiye’ye ve kentimize ivme kazandıracak bir proje. Bu önemli projeyi biran evvel tamamlamalıyız” diye konuştu. Ziyaretin sonunda Başkan Burkay ve Meclis Başkanı Remzi Topuk, Vali Küçük’e İznik Çinisi ve TOBB tarafından basılan 'Dede Korkut Hikayeleri’nin orijinal nüshalarının tıpkı basımı olan kitabını armağan etti.